GP WMOZP rocznika 2005- 4 runda- 6.11.2018

IV rundę zawodów przeprowadzono na pływalni we Włochach. Była to ostatnia edycja z tego cyklu. Nasi pływacy z rocznika 2005 obronili 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej, klasyfikując się między Polonią ,a G-8 Bielany. Odebrany i wywalczony puchar cieszy oko w gablocie przy wejściu na nasz basen.Nie były to zawody licznie obstawione. Przyjechało 13 klubów liczących się w ostatecznej punktacji..Jak to w drużynówce na sukces pracowali wszyscy zawodnicy, którzy zdobywali miejsca od 1 do 12.Rekordów życiowych było dużo mniej niż w Radomiu, ale to za krótki czas między zawodami. Na 30 startów indywidualnych wypływano 16 życiówek.

Najwięcej puntów dla drużyny zdobył Wiktor Tkacz, zajmując trzy 1 miejsca na 100 klas, 100 zmiennym i 50 motylem. Wiktor poprawił tylko jeden swój rekord na 50 mot- 28,87 i 430 pkt,- jest to naprawdę fajny czas. Cieszy fakt, że Wiktor na nowo uwierzył w swoje możliwości. Oby tak dalej.

Dużą niespodziankę zgotował nam Benjamin Dziewguć, który 'ciął' wodę jak brzytwa! Nowa latająca "skóra" + psychika + sumiennie wykonywane treningi (choć technika nadal daleka od doskonałej- drobna uwaga od trenera!) przyniosły efekt w postaci:

2 miejsca na 50 grzbietem i poprawa z 32.20 na 29.94,(408pkt)

2 miejsca na 100 grzbietem i z 1.09,30 skok na 1.04,62 (433pkt). Miejsce 1 przegrał o jedną   setną sekundy!

3 miejsca na 200 dow i  poprawa wyniku z 2.18,62 (Radom) na 2.11,66 (429 pkt)

Brawo Benek! Mam tylko nadzieję, że uda się wreszcie poprawić błędy stylu i wtedy " latające  ''majtki" zadziałają znowu

Ze startów dziewcząt należy pochwalić:

Oliwię Samoraj za 4 miejsce i poprawę wyniku na 200 dowolnym z 2.18,89 (Radom) na 2.14,63.To duży postęp w tak krótkim czasie i 551 punkty!

Ewa Skalińska na 100 zmiennym zajęła 5 miejsce i poprawiła wynik z 1.16,24 na 1.14,59.

oraz na 50 motylem też nowy rekord 32,14. Oba wyniki warte po 436 pkt

Pozostali nasi zawodnicy popłynęli w miarę blisko swoich życiówek lub je poprawiali, ale zajmowali dalsze miejsca. Sztafeta męska 4 x 100 dow.zajęła 3 miejsce, damska 4 miejsce.

Gratuluję moim zawodnikom 2 miejsca w drużynówce, gratuluję ustanowienia nowych rekordów życiowych. Proszę o dalszą pracę i myślenie  na treningach.Praca + praca z głową daje efekty!

Trochę statystyki na koniec.

W IV edycji punkty zdobyli ( za 2 starty): Tkacz W – 30 pkt, Dziewguć B. – 26, Samoraj O. i Skalińska E. po 15, Bałda A.- 10, Sobieszek F. – 9, Kołakowska W. – 5, Kleczek M. – 4, Wróbel K. -2