XX Grand Prix Piaseczna w pływaniu

To była wyjątkowa sobota w Piasecznie ‍♂️‍♀️. Na pływalni GOSiR odbyło się XX Grand Prix Piaseczna w pływaniu. Zawody były jedną z cyklu imprez w ramach obchodów 100-lecia piaseczyńskiego sportu. Część oficjalną uświetnili Pani Ewelina Wójcik – przewodnicząca Komisji Sportu Gminy Piaseczno, Burmistrz Piaseczna Pan Daniel Putkiewicz, Dyrektor GOSiR Piaseczno Pan Marek Frącz oraz Pan Piotr Obłoza – przewodniczący Rady Miejskiej w Piasecznie. Po części oficjalnej rozpoczęła się rywalizacja sportowa. W zawodach brało udział ok 200 zawodników z Mazowsza oraz innych regionów Polski. W dwóch blokach zawodów rozegrano 32 konkurencje w kategoriach sport i amator.

Pierwszy blok zawodów kończył wyścig australijski w konkurencji 50 m stylem dowolnym i jak zawsze emocje sięgnęły zenitu. W finale rywalizacji Pań na słupkach stanęły Oliwia Przybylska MKS Piaseczno (Obecna Mistrzyni Polski rocznika 2007 w konkurencjach 200m stylem klasycznym i 200m stylem zmiennym) oraz Ewa Skalińska (2005) GIM 92 Ursynów. Walka była niezwykle wyrównana, jednak z czasem 29,12s wygrała reprezentantka Ursynowa pokonując naszą zawodniczkę o 0,12s. Do finałowego wyścigu wśród Panów stanęli Konrad Madey (GOS Raszyn) oraz Wiktor Tkacz (MKS Piaseczno). Nasz reprezentant nie dał szans rywalowi i wygrał z czasem 24,19.

Drugi blok zawodów kończyła również niezwykle efektowana konkurencja czyli sztafety Rodzinne. W skład każdej sztafety wchodził 1 Rodzic i 2 dzieci. Po zaciętej walce, na najwyższym stopniu podium stanęła Rodzina Żółtowskich z klubu SIG Novum Grójec, Drugie Miejsce zajęła rodzina Dudtkiewicz z Polonii Warszawa a 3 miejsce na podium zdobyła rodzina Sobieszek z MKS Piaseczno .

W całych zawodach pływacy z MKS Piaseczno wielokrotnie stawali na podium . Dla niektórych były to pierwsze zawody w życiu, padło wiele życiówek a zawodnicy zyskali kolejne doświadczenia. Rywalizacje sportową zakończyły dekoracje najlepszych zawodników, którzy odebrali statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez naszych sponsorów .

Najlepszymi zawodnikami (reprezentującymi barwy MKS) podczas XX Grand Prix Piaseczna zostali :

Wśród dziewcząt:

Zosia Lepa (2014) – wygrywając wszystkie swoje konkurencje

Aleksandra Susabowska (2013)

Michalina Ługowoj (2012)

Maja Lesińska (2009)

Aleksandra Bałda (2007 i starsi)

Wśród chłopców:

Jan Nikiforow (2013)

Paweł Susabowski (2011) – wygrywając wszystkie swoje konkurencje

Wiktor Tkacz (2007 i starsi)

Bogata oprawa zawodów nie byłaby możliwa, gdyby nie sponsorzy, którzy zdecydowali się na wsparcie XX Grand Prix Piaseczna. Ogromne podziękowania kierujemy do Gminy Piaseczno, GOSiR Piaseczno, Nomios Poland – Sponsora głównego MKS Piaseczno, Firmy ROBYG , Decathlon Piaseczno, Dr. Irena Eris, Zdrovit, Decoretta.pl, NextNest , @CulturedFoods , Airbud, ReklamaXXL oraz Finamo Construction a także Pani Owczarek. Bez Was nie byłoby tak pięknie

Dziękujemy również Rodzicom, którzy bardzo zaangażowali się w pomoc w organizacji zawodów a także naszym wspaniałym kibicom ❤️

Dla zawodników naszedł czas podsumowania i przygotowania do najważniejszych imprez sezonu – Mistrzostw Polski. Za wszystkich mocno trzymamy kciuki

Na Grand Prix Piaseczna widzimy się za rok, do zobaczenia!

#mkspiaseczno #grandprixpiaseczna #swimmingteam #gosirpiaseczno #nomios #robyg #zdrovit #decoretta