Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców Olsztyn 2023

Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców Olsztyn 26-29.04.2023
 
Najważniejsza impreza krajowego sezonu zgromadziła 615 zawodników i zawodniczek reprezentujących 114 klubów z całej Polski. Wśród nich znalazła się czołówka polskiego pływania, między innymi Radosław Kawęcki, Konrad Czerniak, Ksawery Masiuk, Kacper Stokowski, Paulina Peda, Laura Bernat, Dominka Sztandera, Adela Piskorska, Alicja Tchórz i wielu, wielu innych świetnych zawodników. Podczas imprezy najlepsi mieli szansę na wywalczenie minimów na Mistrzostwa Świata w Fukuoce (JPN), Uniwersjadę w Chengdu (CHN), Mistrzostwa Europy U-23 w Dublinie (IRL), Mistrzostwa Świata Juniorów w Netanyi oraz Mistrzstwa Europy Juniorów w Belgradzie (SRB).
MKS PIASECZNO reprezentowała trójka 18-letnich pływaków: Aleksandra Bałda, Oliwia Samoraj i Wiktor Tkacz.
Cała trójka prowadzona jest na co dzień przez Trener Małgorzatę Michalską.
 
Wspaniale spisała się Ola Bałda, która w dwóch konkurencjach, 100m i 200m stylem klasycznym, uzyskała czasy kwalifikujące ją do finału A. W finałach nie zawiodła, popłynęła bardzo mocno, poprawiając swoje czasy z eliminacji. W konkurencji 200m stylem klasycznym została 5 zawodniczką w kraju, poprawiając swój rekord życiowy i jednocześnie rekord klubu MKS Piaseczno. Tylko 4 rywalki okazały się od niej lepsze. Na 100m stylem klasycznym z czasem 1:12:17 zajęła 8 w Polsce.
 
Wiktor Tkacz startował aż 6 konkurencjach, w 2 konkurencjach 50m i 100m udało mu się uzyskać awans do finału B. Podczas startów finałowych popłynął świetnie, pobijając swoje rekordy życiowe i jednocześnie ustanawiając nowe rekordy klubu. Na 100m został 13 zawodnikiem mistrzostw a w sprincie zajął 20 miejsce.
 
Oliwia Samoraj dzielnie startowała na najdłuższych kobiecych dystansach, zajmując 14 miejsce na 800m a także 1500m stylem dowolnym oraz 16 miejsce na 400m stylem dowolnym.
 
Mistrzostwa Polski w Olsztynie były dla naszych juniorów cennym doświadczeniem i kolejnym etapem przygotowań do rocznikowych Mistrzostw Polski, które odbędą się pod koniec lipca w Oświęcimiu. 
 
 
#mkspiaseczno #Mistrzostwapolski #swimmingteam