LMP 16 lat Ostrowiec Świętokrzyski 12.07- 15.07.2018

Kolejne lato, kolejne starty naszych zawodników w najważniejszej imprezie sportowej – Mistrzostwach Polski. W Ostrowcu Świętokrzyskim 361 zawodników ze 115 klubów rywalizowało o tytuły w kategorii juniorów młodszych 16 lat. Nasz klub reprezentowała Weronika Pichola, specjalizująca się w stylu grzbietowym. Pierwszego dnia na dystansie 200 m Weronika bardzo ładnie popłynęła w porannych eliminacjach zajmując 5 miejsce i ustanawiając nowy rekord życiowy 2.25.61. W biegach finałowych poszło nieco gorzej (zwłaszcza druga część dystansu) i ostatecznie zajęła 8 miejsce. Drugi dzień mistrzostw to start naszej zawodniczki na dystansie 50 m st. grzbietowym. Rezultat 0:31,00 dał Weronice kwalifikacje do finałów z 6 czasem. W startach popołudniowych Weronika poprawiła swój czas, ale z wynikiem 0:30,82 znowu zajęła 8 miejsce.Trzeci i ostatni dzień zawodów był dla Weroniki wielką radością. W porannych startach ustanowiła nowy rekord życiowy na 100 m st. grzbietowym 1:06,08 i zakwalifikowała się do finałów z drugim czasem. Była wielka radość i jednocześnie obawa czy uda utrzymać się w finałach w strefie medalowej. I udało się!!! W finałach Weronika wspaniale wystartowała, poprawiła wynik o prawie sekundę( 1:05.14) i po walce zdobyła długo oczekiwany brązowy medal- Jej  pierwszy krążek Mistrzostw Polski.Radości nie było końca, a trenerka opiekująca się zawodniczką podczas zawodów- no cóż…popłakała się. Długa i pracowita była droga Weroniki do tego medalu, ale udało się! Weronika na tych mistrzostwach zajęła również 10 miejsce w klasyfikacji końcowej za 3 najlepsze starty.Gratulujemy zawodniczce i Jej trenerowi G. Turczyńskiemu.Odsyłam na stronę mistrzostw aby obejrzeć medalowy start Weroniki. MM

 

IMG_2979

IMG_3167IMG_3154IMG_3161IMG_3140 IMG_3166