Grand Prix Puchar Polski- Poznań 19-20 listopada 2016

Pod wodzą trenera Gabriela Turczyńskiego udała się do Poznania grupa najlepszych piaseczyńskich pływaków na zawody seniorskie  z cyklu Grand Prix Polski. Zawody odbywały się na pływalni  Termy Maltańskie a 50 metrowy basen podzielony został na pół, gdyż  rywalizacja najlepszych polskich pływaków odbywa się na obiekcie o długości 25 metrów. W zawodach  wystartowało  blisko 800 sportowców (13 – letnich i starszych) wywodzących się ze 124 klubów. Zawody trwały bardzo długo, ponieważ ich program był bardzo urozmaicony, a w ciągu dwóch dni  organizatorzy musieli przeprowadzić rywalizację w 34 konkurencjach (od 50 m do 1500 dowolnym), w których  łącznie odnotowano 3600 startów. Długi czas oczekiwania na swój „bieg” nie sprzyjał dobrej koncentracji i uzyskiwaniu dobrych wyników. Niemniej  ekipa z Piaseczna, w której  4 pływaczki  z rocznika 2003  (Martyna Jabłońska, Karolina Saniawa, Wiktoria Waszkowska i Martyna Wróbel) po raz pierwszy stanęły w szranki rywalizacji z  gwiazdami polskiego pływania na tak dużej imprezie, wypadła całkiem nieźle… czytaj więcej i więcej