Grand Prix Piaseczna 2021

Wyjątkowe, jubileuszowe Grand Prix z okazji 10-lecia sekcji pływackiej MKS Piaseczno odbyło się 26.06.2021 na pływalni GOSiR przy ul. Sikorskiego.

Podczas otwarcia zawodów pojawiło się wielu znamienitych gości, między innymi Burmistrz Piaseczna Pan Daniel Putkiewicz, Kierownik pływalni GOSiR i jednocześnie Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Piotr Obłoza a także Dyrektor GOSiR Pan Marek Frącz. Wszyscy trzej Panowie odebrali pamiątkowe medale za wkład pracy w rozwój i osiągnięcia sekcji pływackiej MKS Piaseczno. Uhonorowane zostały również osoby, które w sposób wyjątkowy przyczyniły się do sukcesów pływaków MKS Piaseczno, między innymi pierwsza prezes klubu Pani Marzena Jaworska obecna Pani Iwona Wróbel, Pan Wojciech Kossowski pływak Masters i działacz, Państwo Jabłońscy, Tkacz, Kleczek, Państwo Dzierzgowscy oraz Susabowscy. Pamiątkowe medale, z rąk Prezes sekcji pływackiej MKS Piaseczno Iwony Wróbel, otrzymali również, Ci którzy na co dzień pracują z młodymi pływakami i współtworzą ich sukcesy, czyli Trenerzy sekcji: Małgorzata Michalska, Gabriel Turczyński, Kamil Szulik i Jakub Sobala. Po części oficjalnej rozpoczęła się rywalizacja sportowa. W zawodach brało udział ponad 160 zawodników a wśród nich Antoni Kałużyński (MUKP Warszawianka) multimedalista, aktualny Mistrz Polski Seniorów na 400m stylem dowolnym a także rekordzista Polski na 400 m stylem dowolnym. Na pływalni pojawiły się również byłe zawodniczki MKS Piaseczno. Martyna Jabłońska wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów, obecnie trenująca w klubie G8 Bielany oraz Angelika Ćwil także utytułowana wychowanka MKS Piaseczno.

Obecność tak wspaniałych zawodników mobilizowała młodych pływaków do jeszcze większego wysiłku podczas ich rywalizacji. Klasyfikacja indywidualna objęła 73 konkurencje w podziale na roczniki oraz na dziewczęta i chłopców . W 29 konkurencjach zawodnicy MKS Piaseczno stawali na najwyższym stopniu podium, wielokrotnie zajmowali kolejne miejsca na podium. W klasyfikacji końcowej za najlepszych zawodników w poszczególnych rocznikach wybrano aż 8 naszych reprezentantów. W roczniku 2013 i młodsi zdecydowanie wygrała Zosia Lepa, a wśród 12 latek nie miała sobie równych Maja Lesińska, klasyfikację 13-latek wygrała Żywia Zapaśnik , wśród 14-latek triumfowała Oliwia Przybylska a w najstarszej grupie wiekowej 16 lat i starsi wygrała Aleksandra Bałda. 1 miejsce wśród 10-letnich chłopców, wygrywając wszystkie swoje wyścigi, zajął Paweł Susabowski a najlepszym 14-latkiem został Aleksander Kochan. Wszystkim zawodnikom MKS Piaseczno należą się wielkie brawa, za pracę jaką wykonali w tym sezonie. Dzięki poświęceniu i wielogodzinnym treningom udało się pobić wiele życiówek i cieszyć się z wysokich lokat.

 

Ostatnie dwie konkurencje podczas Grand Prix okazały się niezwykle emocjonujące. Wyścig australijski to widowiskowa formuła startów, rozgrywanych na zasadzie przeprowadzenia 5 serii po 50 metrów stylem dowolnym. Po każdym starcie eliminuje się zawodnika, który dopłynął jako ostatni. W wyścigu australijskim zobaczyliśmy najmocniejszych pływaków. Walkę do samego końca toczyli ze sobą Wiktor Tkacz (MKS Piaseczno) i Antoni Kałużyński (MUKP Warszawianka), ostatecznie z wynikiem 24,57 wygrał reprezentant Piaseczna Wiktor Tkacz. Wśród Pań równie mocno rywalizowały dwie zawodniczki Oliwia Samoraj (MKS Piaseczno) i Martyna Jabłońska (kiedyś Piaseczno, obecnie G-8 Bielany). Tutaj nasza reprezentantka musiała uznać wyższość swojej bardziej doświadczonej koleżanki. Martyna Jabłońska wygrała wyścig finałowy z czasem 26,93. 

 

Jako ostatnie wystartowały sztafety rodzinne, w skład których wchodził 1 rodzic i 2 dzieci. Na starcie stanęło aż 11 zespołów. Emocji i mocnego dopingu nie brakowało. Najlepsza okazała się rodzina Żółtowskich (Grójec), drugie miejsce zajęła rodzina Sobieszków (Piaseczno) a na najniższym stopniu podium stanęła rodzina Maleckich.

 

W czasie zawodów odbyło się losowanie nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów GP Piaseczna 2021.

Rywalizację sportową zakończyły dekoracje dla najlepszych pływaków w startach indywidualnych (każdy zawodnik zajmujący miejsce w pierwszej 3 danej konkurencji otrzymywał medal i dyplom), sztafecie (Rodziny z pierwszych 3 miejsc otrzymały nagrody, medale i dyplomy) i klasyfikacji generalnej, najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe lub pieniężne.

 

Organizacja zawodów była na najwyższym poziomie, o czym świadczą zaproszeni goście, wspaniała atmosfera podczas startów i uśmiechnięci zawodnicy. Wyjątkowa oprawa zawodów była możliwa dzięki sponsorom, którzy licznie wsparli piaseczyńskie Grand Prix. Firmy, które pomogły w organizacji i zapewniły nagrody oraz bogate pakiety startowe dla zawodników to: Gmina Piaseczno, GOSiR Piaseczno, PWiK Piaseczno, Sarantis, Emotion, RM Pak "Maszyny Przemysłowe", Woodnes, Dekornia, Plasson, Leader School, Loft 51, Clap, Irena Eris oraz Gabinet Terapii – Rozwiń Skrzydła. 

 

Dla większości były to ostatnie zawody w sezonie, jednak nie dla wszystkich.

W dniach 1-4 lipca w Olsztynie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14 lat) na których reprezentować nas będą Oliwia Przybylska, Kamila Wilczko, Julia Ignaczak i Wiktoria Piórek. Dwa tygodnie później zaplanowane są Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (16 lat) w Warszawie, gdzie barwy Piaseczna reprezentować będą Aleksandra Bałda, Oliwia Samoraj, Krzysztof Kasprzak, Franciszek Sobieszek i Wiktor Tkacz a Zosia Har wyjeżdża na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży (17-18lat) do Bydgoszczy.

Życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki za naszych zawodników.

AS

foto_parzuchowscy_0035foto_parzuchowscy_0033 foto_parzuchowscy_0264foto_parzuchowscy_0243

206667782_119113443719035_8430848228204911443_nPawełfoto_parzuchowscy_0191foto_parzuchowscy_0185

foto_parzuchowscy_0252foto_parzuchowscy_0309

209290113_119114637052249_6657745247094556143_nfoto_parzuchowscy_0344