GP Piaseczna 2024

Jak to możliwe???
XXII GRAND PRIX PIASECZNA w pływaniu jest już historią… Piękną historią!
Zaczęliśmy od wzruszającej ceremonii uhonorowania i pożegnania zawodników z grupy S1… 10 lat wspólnych chwil, treningów, sukcesów, czasami porażek, wspólnych emocji… to był wyjątkowy czas… Dziękujemy! Aleksandra Bałda Zosia Har,Oliwia Samoraj Wiktor Tkacz Nie mogliśmy zapomnieć również o Trener Małgorzacie Michalskiej, która prowadziła grupę s1 i osiągnęła ze swoimi Zawodnikami największe sukcesy, dziękujemy! Pamiątkową statuetkę wręczyliśmy także Panu Marcin Tkacz, który przez te lata bardzo mocno wspierał naszych zawodników i cały klub.
Po wielkich wzruszeniach mogliśmy zacząć rywalizację sportową
W zawodach wzięło udział 165 osób, zawodników jak i amatorów. Nasi zawodnicy „nie oddali” basenu Gościom. Wielokrotnie stawali na podium i pobijali swoje życiówki. We wszystkich kategoriach wiekowych najlepszymi zawodnikami zostali nasi podopieczni.
Wśród dziewcząt:
🏆Lila Gut (2015), 🏆Zosia Lepa (2014), 🏆Patrycja Żuk (2013), 🏆Maja Stankiewicz (2011-2012),🏆Iga Molenda (2009-2010) i 🏆Ola Bałda (2008 i starsi)
Wśród chłopców:
🏆Antek Gabryelewicz (2015), 🏆Antek Dmowski (2014),🏆 Wojtek Nitecki (2013), 🏆Adam Nitecki (2011-2012), 🏆Wojtek Grajkowski (2009-2010) i 🏆Krzysztof Gwiazdowski (2008 i starsi).
Jak co roku ogrom emocji wzbudziły wyścigi australijskie 🇦🇺. Rywalizacja wśród Pań była niezwykle zacięta, jednak najwytrwalsze okazały się Iga Molenda i Gabrysia Jabłońska. Na ostatni wyścig najwięcej sił zachowała Gabrysia i to ona pewnie wygrała!
Wśród Panów do finału przeszli Krzysztof Gwiazdowski i Wiktor Tkacz. W ostatnim wyścigu Wiktor pokazał swoje doświadczenie i kolejny rok z rzędu wygrał tę konkurencję. Brawo!
Po wyścigach australijskich przyszła pora na sztafety rodzinne. Na start zgłosiło się aż 14 rodzin! Niesione dopingiem całej publiczności, 3-osobowe zespoły rywalizowały zacięcie a zawody wygrała Rodzina Grajkowskich
(Grzegorz, Wojciech i Piotr), drugie miejsce zajęła Rodzina Susabowskich
(Andrzej, Paweł, Aleksandra) a na trzecim miejscu podium zameldowała się rodzina Niteckich (Rafał, Adam i Wojciech). Gratulacje dla wszystkich startujących rodzin, trzeba mieć wiele odwagi by stanąć na słupku i rywalizować wśród zawodowców. Szczególne gratulacje należą się Zosi Dmowskiej (5lat), która była najmłodszą zawodniczką nie tylko sztafet rodzinnych ale i całych zawodów, brawo Zosiu!
Zawody nie mogły by się odbyć gdyby nie nasi sponsorzy, bardzo dziękujemy firmie 💙Nomios Poland, która od 2 lat wspiera nasz klub.
Nagrody na GP ufundowały firmy:
💙 CLap – stroje do pływania
💙 dekornia.pl – pracownia unikalnych umywalek i płytek ceramicznych oraz betonowych
A także:
💙 Pani Basia McWhorter
Od lat wspierają nas GOSiR Piaseczno i Gmina Piaseczno💙
Mamy wielkie szczęście, bo od zawsze możemy liczyć na naszych wspaniałych, MKS-owych Rodziców!
Dziękujemy za ciasta, ciasteczka, owoce i picie, wszystko było pyszne.
Słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy poświęcili swój czas i pomogli organizacyjnie podczas GP:
Justyna Dzwonkowska ❤️, Marta Lipiec ❤️, Kasia Domańska ❤️, Damian Procek💪 Jesteście niezastąpieni!
 
Do zobaczenia za rok na XXIII GP Piaseczna w pływaniu!
Joanna Susabowska