Letnie MP 14-latków Olsztyn- 2018

W dniach 29 czerwca do 1 lipca na pięknej pływalni Aoasfera w Olsztynie odbyły się letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat. Do współzawodnictwa w tych zawodach zgłosiło się 313 chłopców i 285 dziewcząt z 148 klubów z całego kraju. Warto przypomnieć , ze właśnie tu, w Olsztynie, 5 lat temu, swoje pierwsze medale dla MKS Piaseczno  zdobyła Angela Ćwil.

W tym roku nasz klub reprezentowały tylko 2 zawodniczki: Zosia Har i Anastazja Tabor.

Pierwszy dzień eliminacji przyniósł nam awans Zosi do finału B  z 14 lokatą i czasem 36.07 na 50 m st. klasycznym. W zmaganiach finałowych Zosia utrzymała 14 miejsce, ale czasu już nie poprawiła 36.14. Anastazja zaś poprawiła swój czas na 200 grzbietem o 3.5 sekundy ale zajęła dalsze miejsce.

Drugi dzień zmagań przyniósł Anastazji 2 rekordy życiowe na 50 grzbietem i 200 zmiennym – miejsca niestety  nadal odległe. Zosia zaś zakwalifikowała się do finału 200 klasyka na ostatnim 20 miejscu z czasem 2.53,80. Na 200 m st. zmiennym nie poprawiła swojej życiówki i zajęła dalsze miejsce.W starcie popołudniowym Zosia ostatecznie zajęła 19 miejsce.

Trzeci i ostatni dzień zawodów to:kolejna życiówka Anastazji na 100 m st. grzbietowym 1.18.11, oraz awans Zosi z 18 lokatą do finału B na 100 m st. klasycznym z czasem 1.20,21. Niestety i tym razem nie udało się poprawić rekordu życiowego. W finałach nasza zawodniczka popłynęła podobnie jak rano 1.20,07, i zajęła ostatecznie 14 miejsce.

Sumując: cieszyć się należy z postępów Anastazji – poprawiła wszystkie swoje rekordy życiowe. Zosia natomiast fajnie, że trzykrotnie zakwalifikowała się do finałów B czyli 20- tu najlepszych żabkarek w Polsce, ale szkoda, że tylko z jedną życiówką.

Ogólnie te Mistrzostwa Polski można powiedzieć , ze stały na średnim poziomie.Padł tylko jeden rekord Polski na 200 m st. grzbietowym chłopców. Gwiazdy tych zawodów to: IMG_3169 IMG_3170 IMG_3171 IMG_3172Wiktoria Guść z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Filip Kosiński z UKS Olimpijczyk- zdobywcy 5 złotych medali. MM